Kas
18
Cts
MFÖ @ Volkswagen Arena
Kas 18 @ 21:30 – 22:30
MFÖ @ Volkswagen Arena | İstanbul | Türkiye

2017 yazını “Kendi Kendine” ismini verdikleri yeni albümlerindeki yepyeni şarkılarıyla karşılayan MFÖ, 18 Kasım’da Volkswagen Arena’da! 

Ele Güne Karşı, Güllerin İçinden, Yaşın 19, Alidesidero gibi hem dillere dolanan efsaneleşen şarkılarını hem de satış listelerinde zirveye yerleşen yeni albümlerinden ‘Aşkın Kenarından’, ‘Emin Misin?’ , ‘Güzel Şeyler De Oluyor’, ‘Beyaz Sayfa’, ‘Senin Hatırına’, ‘Neden Bana Aşk Şarkısı Yazan Çıkmaz?’, ‘Hayret Makamı’ ve Türk’üz Türkü Çağırırız’ gibi şarkılarını seslendirecek.

Dance Sessions @ Tamirane
Kas 18 @ 22:00 – 23:30
Dance Sessions @ Tamirane | İstanbul | Türkiye

18 KASIM CUMARTESİ / 22.00

“DANCE SESSIONS”

SWING İSTANBUL – (ücretsiz etkinlik)

Dans etmeye doyamadığın Swing İstanbul geceleri, her ay Tamirane’de ruhuna dans katmaya devam ediyor!

18 Kasım Cumartesi, 22.00’da, swing dönemine ışınlanmak ve dönemin harika müziklerinin rüzgarında kaybolmak ve tüm enerjinle dansa katılmak istiyorsan Tamirane’ye gel!

 

22 KASIM ÇARŞAMBA / 22.00

“DANCE SESSIONS”

LATIN & MORE / 25 TL

Latin & More, 22 Kasım Çarşamba, 22.00’da Tamirane’de devam ediyor!

DJ Helio Faria’nın dj seti ve muhteşem enerjisiyle katıldığı Latin & More gecesinde şimdiden yerini ayırt!

Kas
19
Paz
Morning jazz Session @ Tamirane
Kas 19 @ 15:00 – 16:30
Morning jazz Session @ Tamirane

5 KASIM PAZAR / 15.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

OLGUN AÇAR QUARTET – (ücretsiz etkinlik) 

Olgun Açar Quartet, 5 Kasım Pazar, 15.00’da Tamirane sahnesinde! Saksafonda Serhan Erkol, gitarda usta müzisyen Önder Focan, bass’ta Matt Hall ve davulda Olgun Açar, Pazar gününe müzik katmaya geliyor!

12 KASIM PAZAR / 15.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

STANDARTS (ücretsiz etkinlik)

2 yıl önce kurulan Standarts, klasik ve modern caz standartlarından oluşan repertuarıyla, Morning Jazz Sessions’da!

19 KASIM PAZAR / 11.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

  1. Akbank Caz Festivali Kapsamında “Cazlı Brunch” / 60 TL

MANUŞ-U ALA

19 Kasım Pazar günü, Tamirane’nin 8. Yılını dolduran gündüz caz serisi Morning Jazz Sessions, 27. Akbank Caz Festivali kapsamında Manuş-u Ala’yı ağırlıyor. Tamirane’nin nefis brunch lezzetleri ve sahnede Manuş-u Ala aynı anda karşınızda!

Manuş-u Ala, Akbank Caz Festivali’ne özel, saat 11.00’da Tamirane sahnesinde, caz standartları ve Fransız chansonlarının yanı sıra, kendi tarzlarında yorumladıkları 70’ler, 80’ler ve 90’ların yerli ve yabancı popüler şarkılarına da yer veriyor. Vokalde Gizay Büyükdoğanay, saksafonda Barış Ertürk, gitarda Kaan Büyükdoğanay, kontrabas’ta Ekin Bilgin ve davul Serkan Özbey 7’den 70’e bir caz buluşması için sahnede!

Böylesine güzel bir Pazar gününü sakın kaçırma!

Rezervasyon ve bilgi için: 0212 286 07 07

26 KASIM 2017, PAZAR – 15.00

“Morning Jazz Sessions”

YAVUZ AKYAZICI PROJECT  FEAT. FUNDA ÇENGELOĞLU (ücretsiz etkinlik)

Yavuz Akyazıcı Project feat. Funda Çengeloğlu, 26 Kasım Pazar, 15.00 Morning Jazz Sessions’da!

Amerikan caz standartlarının doğuş konsepti olan dönemin popüler şarkılarının caz olarak yorumlanmasını Türkçe ve yabancı popüler şarkılara uyarlayan Yavuz Akyazıcı, popüler şarkılar ve caz standartlarıyla Tamirane sahnesinde, Pazar gününe müzik katmaya geliyor! Gitarda Yavuz Akyazıcı, vokalde, Funda Çengeloğlu, bass’ta Ekin Bilgin ve davulda Riccardo Marrenghi eşlik ediyor!

Kas
22
Çar
Mabel Matiz @ Glass Room
Kas 22 @ 21:00 – 23:00
Mabel Matiz @ Glass Room

Mabel Matiz, sevilen şarkılarıyla 22 Aralık Akşamı Glass Room Uniq İstanbul sahnesinde…

Türkçe sözlü pop müzik dünyasında yerleşik algıları yıkan, farklı tarzı, olağanüstü söz ve melodileriyle ülkemizde büyük bir hayran kitlesi yakalayan ve ödüllere doymayan Gök Nerede albümüyle büyük başarılara imza atan  Mabel Matiz, 2015 ve 2016 yılı boyunca devam eden ve Türkiye’nin yaklaşık 50 şehrini kapsayan “Gök Nerede” Türkiye turnesini büyük başarıyla 2017 yılında tamamlamıştır.

Sanatçı 2017 yılının ilkbahar aylarında yepyeni albümü için stüdyoya girmiş ve yeni müzik çalışmalarının başlangıcını vermiştir. Albümden ilk tekli olarak piyasaya çıkarılmasına karar verilen “Ya Bu İşler Ne ?” adlı yepyeni şarkı 11 ağustos 2017 tarihinde müzikseverlerle buluşurken, şarkı ve çok konuşulan klibi bu yılın en iddialı hit şarkılarından biri olarak müzik listelerinin zirvesine yerleşmiştir. 2017 yılında başka sanatçılarla da iş birliğini sürdüren Mabel Matiz, Türkiye’nin en önemli söz yazarı, besteci ve yorumcularından Sıla ile birlikte yazdıkları “Muhbir” adlı şarkıyı ilk kez temmuz 2017 ayında Harbiye açık hava sahnesinde Sıla ile düet olarak canlı seslendirmiş, şarkı dinleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Kendi annesinin ismini verdiği yepyeni albümü “Maya” ile dinleyicilerini bir kez daha selamlamaya hazırlanan Mabel Matiz, yeni albümünü 2018 yılının ilk aylarında sevenleriyle buluşturmak için şimdiden gün sayıyor. Sanatçı hali hazırda Türkiye’nin en önemli konser mekanlarında, festival sahnelerinde ve farklı şehirlerde harika repertuvarı ve coşkulu sahne performansıyla konserlerine hız kesmeden devam etmektedir. En yakın Mabel Matiz konserinde buluşmak ve şarkıları tek bir ağızdan hep birlikte seslendirmek üzere.

Dance Sessions @ Tamirane
Kas 22 @ 22:00 – 23:30
Dance Sessions @ Tamirane | İstanbul | Türkiye

18 KASIM CUMARTESİ / 22.00

“DANCE SESSIONS”

SWING İSTANBUL – (ücretsiz etkinlik)

Dans etmeye doyamadığın Swing İstanbul geceleri, her ay Tamirane’de ruhuna dans katmaya devam ediyor!

18 Kasım Cumartesi, 22.00’da, swing dönemine ışınlanmak ve dönemin harika müziklerinin rüzgarında kaybolmak ve tüm enerjinle dansa katılmak istiyorsan Tamirane’ye gel!

 

22 KASIM ÇARŞAMBA / 22.00

“DANCE SESSIONS”

LATIN & MORE / 25 TL

Latin & More, 22 Kasım Çarşamba, 22.00’da Tamirane’de devam ediyor!

DJ Helio Faria’nın dj seti ve muhteşem enerjisiyle katıldığı Latin & More gecesinde şimdiden yerini ayırt!

Kas
23
Per
Baba Zula & Murat Meriç @ Glass Room
Kas 23 @ 21:00 – 22:00
Kas
24
Cum
Manuş Baba – Dönersen Islık Çal @ Volkswagen Arena
Kas 24 @ 21:30 – 23:00
Manuş Baba - Dönersen Islık Çal @ Volkswagen Arena | İstanbul | Türkiye

Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albüm turnesiyle 24 Kasım’da Volkswagen Arena’da…

Manuş adını çocukluk dönemi anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle almıştır. ”Baba” ise bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan, ilk sesleniş, ilk kelimedir.  İnsan olabilmenin o derin kaygısını taşımanın ve bunun için emek harcamanın önemini  kendi babası ile keşfettiğini dile getiren sanatçı; çocukluk ve ilk gençlik dönemi arasında kendisinde bıraktığı hatırası önemli izler ile kendi babasının, Manuş Baba karakterinin oluşmasında ve ismini bu şekilde duyurmasında önemli etkileri olmuştur.

Tarsus’ta doğan ve çocukluğunun büyük bir kısmını burada geçiren Manuş Baba, babasının mevsimlik işçiliğinden dolayı 1996 yılının bahar aylarında ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti. İlkokul ve ortaokul eğitimini Barbaros İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Antalya Gazi Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını atan Manuş; gitar, şan ve müzik eğitimi aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. O dönemlerde kendi cover ve beste kayıtlarını sosyal ağlarda paylaşarak ismini duyurdu. 2015 yılı itibariyle müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı.

Çok yönlü müziğinde geleneksel seslerden ilham alan Manuş Baba için, Antalya’dan İstanbul’a uzanan müzik yolculuğu birçok yeniliği de beraberinde getirdi. 2016’nın başlarında “Albümsüz Türkiye Turnesi” kapsamında birçok şehirde dinleyenleriyle buluşan sanatçı, “Birbirimize İyi Gelelim” diyerek sevginin gücüne dikkat çekti.

Konserler tüm hızıyla devam ederken Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albümünü dinleyenlerine bir hediye sunma düşüncesiyle Mayıs 2017’de Kınay Production etiketiyle yayınladı. Albüm, birçok sanatçıya tanıklık eden Erekli –Tunç Stüdyolarında kaydedildi. Birbirinden değerli müzisyenlerin katkıda bulunduğu bu albümde Manuş Baba’ya; Klavye kayıtlarında Tansu Çuhacı, Elektrik ve Akustik gitar kayıtlarında Akın Eldes ve Onur Taşkan, Bass Gitar kayıtlarında Erdinç Ayar, Davul kayıtlarında Ata Erdem Şimşek, Klarnet kayıtlarında Bilge Kaan, Vural Ardıç ve Mertcan Kıranda, Bağlama kayıtlarında Ayhan Aydın ve Ud kayıtlarında Volkan Şenlendirici gibi eşsiz müzisyenler eşlik etti. Albümün mix çalışmaları Mert Kasap ile mastering çalışmaları ise New York’ta Andy Vandette ile tamamlandı. Albümde deneysel bir ruha sahip olan birbirinden farklı 11 şarkı yer alıyor. Manuş Baba’nın kendi söz ve müziğinin bulunduğu şarkıların yanı sıra aynı zamanda “Dönersen Islık Çal” albümünde Ülkü Aker, Cemal Süreya ve Ahmed Arif dokunuşları da bulunuyor.

Albüm yayınlandığı günden itibaren geniş kitlelere ulaşan Manuş Baba, Spotify listelerinde birçok şarkısıyla zirvelere çıktı. Aynı zamanda Apple Music’te “En Popüler Albümler” listesinde #2 numaraya çıkan sanatçı, fiziksel albüm listelerinde de “En Çok Satanlar” arasında yer alarak büyük başarılara imza attı ve büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kas
25
Cts
Jazz Open Mic / Açık Caz Sahnesi @ Tamirane
Kas 25 @ 21:00 – 22:15
Jazz Open Mic / Açık Caz Sahnesi @ Tamirane | İstanbul | Türkiye

25 KASIM 2017, CUMARTESİ /  21.00

JAZZ OPEN MIC / AÇIK CAZ SAHNESİ

Tamirane’de Açık Caz Sahnesi Sezonu Açıyor! Mikrofon Senin!

Şehrin müzikal eğlence hayatına keyifli bir soluk getiren Jazz Open Mic, 25 Kasım Cumartesi, 21.00’da, Tamirane’de başlıyor!

Jazz Open Mic gecesinde, 200’ü aşkın caz bestesi arasından dilediğini seçip, şehirdeki en iyi müzisyenlerden oluşan caz orkestrasını da arkana alarak şarkını söyleyebileceğin bir nev-i sofistike bir karaoke gecesi! Caz vokalinin önemi isimlerinden Elif Çağlar’ın sunduğu ve şehrin önemli cazcılarının katılımıyla gerçekleşen yetenek ve cesaret dolu bu müzik gecesinde şimdiden yerini al! Çünkü unutamayacağın, müzik ve eğlence dolu bir gece seni bekliyor! Detaylar için tamirane.com’a göz at!

Kas
26
Paz
Morning jazz Session @ Tamirane
Kas 26 @ 15:00 – 16:30
Morning jazz Session @ Tamirane

5 KASIM PAZAR / 15.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

OLGUN AÇAR QUARTET – (ücretsiz etkinlik) 

Olgun Açar Quartet, 5 Kasım Pazar, 15.00’da Tamirane sahnesinde! Saksafonda Serhan Erkol, gitarda usta müzisyen Önder Focan, bass’ta Matt Hall ve davulda Olgun Açar, Pazar gününe müzik katmaya geliyor!

12 KASIM PAZAR / 15.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

STANDARTS (ücretsiz etkinlik)

2 yıl önce kurulan Standarts, klasik ve modern caz standartlarından oluşan repertuarıyla, Morning Jazz Sessions’da!

19 KASIM PAZAR / 11.00

“MORNING JAZZ SESSIONS”

  1. Akbank Caz Festivali Kapsamında “Cazlı Brunch” / 60 TL

MANUŞ-U ALA

19 Kasım Pazar günü, Tamirane’nin 8. Yılını dolduran gündüz caz serisi Morning Jazz Sessions, 27. Akbank Caz Festivali kapsamında Manuş-u Ala’yı ağırlıyor. Tamirane’nin nefis brunch lezzetleri ve sahnede Manuş-u Ala aynı anda karşınızda!

Manuş-u Ala, Akbank Caz Festivali’ne özel, saat 11.00’da Tamirane sahnesinde, caz standartları ve Fransız chansonlarının yanı sıra, kendi tarzlarında yorumladıkları 70’ler, 80’ler ve 90’ların yerli ve yabancı popüler şarkılarına da yer veriyor. Vokalde Gizay Büyükdoğanay, saksafonda Barış Ertürk, gitarda Kaan Büyükdoğanay, kontrabas’ta Ekin Bilgin ve davul Serkan Özbey 7’den 70’e bir caz buluşması için sahnede!

Böylesine güzel bir Pazar gününü sakın kaçırma!

Rezervasyon ve bilgi için: 0212 286 07 07

26 KASIM 2017, PAZAR – 15.00

“Morning Jazz Sessions”

YAVUZ AKYAZICI PROJECT  FEAT. FUNDA ÇENGELOĞLU (ücretsiz etkinlik)

Yavuz Akyazıcı Project feat. Funda Çengeloğlu, 26 Kasım Pazar, 15.00 Morning Jazz Sessions’da!

Amerikan caz standartlarının doğuş konsepti olan dönemin popüler şarkılarının caz olarak yorumlanmasını Türkçe ve yabancı popüler şarkılara uyarlayan Yavuz Akyazıcı, popüler şarkılar ve caz standartlarıyla Tamirane sahnesinde, Pazar gününe müzik katmaya geliyor! Gitarda Yavuz Akyazıcı, vokalde, Funda Çengeloğlu, bass’ta Ekin Bilgin ve davulda Riccardo Marrenghi eşlik ediyor!

Kas
30
Per
Kolektif İstanbul @ Glass Room
Kas 30 @ 21:00 – 22:30