Ara
14
Per
Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da @ UNIQ Müze
Ara 14 2017 – Nis 7 2018 all-day
Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da @ UNIQ Müze

Ziyaret Saatleri

Pazartesi: 12:00 – 18:00

Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 10:00 – 18:00

 Cumartesi, Pazar : 10:00 – 19:00

 

 

popLeonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da

Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’, 14 Aralık’ta UNIQ İstanbul’daki UNIQ Müze’de açılıyor.

UNIQ İstanbul, Rönesans döneminin en büyük dahisini keşfetmeye davet ediyor. Leonardo Da Vinci’ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanan uluslararası bu sergi, prömiyerini yaptığı Brugge’ün (Belçika) ardından dünya turuna ilk olarak İstanbul’da başlıyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200’e yakın eseri sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi, 14 Aralık’ta UNIQ Müze’de kapılarını açacak ve 7 Nisan 2018’e kadar devam edecek.

 

10 YILLIK TİTİZ BİR ÇALIŞMA

Belçika ve Lüksemburg’dan mühendis, tarihçi, grafik sanatçıları ve zanaatkarlardan oluşan 22 kişilik bir ekip, 10 yıllık titiz bir çalışmanın ardından bu benzersiz koleksiyona imza attı. Leonardo Da Vinci’nin hayatı boyunca yaklaşık 6.000 adet icat, icat geliştirme ile tablo eskizi yaptığı ve bunların çok az bir kısmını hayata geçirdiği tespit edilmiştir. Daha önce keşfedilmemiş birtakım konuları örnekleyerek Da Vinci hakkındaki bilgileri artırmak isteyen sergide, Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200’e yakın eser bulunuyor. Serginin dünya turuna ilk olarak Türkiye’den başlamasına vesile olan ve organizasyonunu üstlenen TurkMall Yönetim Kurulu üyesi Alper Eyüboğlu; Dünyanın en kapsamlı Leonardo Da Vinci koleksiyonu ünvanı ile ziyaretçilerin huzuruna çıkan bu serginin,  7’den 77’ye herkese hitap ettiğini vurguluyor.

BU SERGİDE TEK BİR VİDA YOK

Dünyanın en büyük ‘Leonardo Da Vinci Makineleri Koleksiyonu’nun en önemli özelliği; sergide yer alan replikaların orijinal tasarımlara bağlı kalarak ahşap ve metalden yapılmış olması. Sanayi tipi hiçbir birleştirici unsurun kullanılmadığı replikalarda tek bir vida kullanılmadı. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak hayata geçirilmiş olan bu çalışmaların bazıları orijinal boyutlarında olup, kalan çalışmaların ise ebatları 60 cm ile 5 metre arasında değişen replikalardan oluşmakta.  

DA VINCI’NİN HALİÇ KÖPRÜSÜ REPLİKASI BU SERGİDE

‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisinin en önemli ve 7 metre boyutuyla en büyük parçası; Da Vinci’nin Sultan II. Beyazıt döneminde inşa etmek istediği Haliç Köprüsü’nün replikası. 1502′de dünyanın en büyük, en güzel köprüsünü inşa etmek isteyen Da Vinci, Sultan II. Beyazıt’a bu talebiyle ilgili bir mektup göndermiş ancak köprü inşa edilememiştir. 2001′de, Norveç’te üstgeçit olarak inşa edilen köprü, küresel ısınmaya dikkat çekmek amaçlı buz maketleriyle de dünyanın çeşitli yerlerinde sergilenmektedir.

ÇOCUKLAR, DA VINCI’Yİ KEŞFEDECEK

Sergi, sanat ve tarihi keşfetme misyonu ile çocuklarla ve okullarla paylaşma konusunda yararlı bir öğretim yardımı görevi yürütecek. Koleksiyonda yer alan birkaç eseri ve makineyi çocuklar kendi başlarına inceleyebilecek.

30 ORİJİNAL BELGE BU SERGİDE

Sergi; Michelangelo, Albrecht Dürer, Giorgio Vasari, Donatello, Verrocchio, Giambologna, Raphael, Francesco Guardi ve Canaletto gibi Rönesans’ın diğer önemli sanatçıları ile Da Vinci’nin çağdaşlarının Da Vinci eserlerinden ilham alarak sunduğu örneklere ve orijinal belgelere de ışık tutuyor.

Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da

14 Aralık 2017 –  7 Nisan 2018

Yer: UNIQ İstanbul / UNIQ Müze

Küratör: Jean-Christophe HUBERT

Sergi Teknik Sorumlu: Vincent Damseaux

 

 

Oca
10
Çar
UNIQ Winter Tales @ UNIQ İstanbul
Oca 10 @ 10:00 – Mar 26 @ 22:00
UNIQ Winter Tales @ UNIQ İstanbul

Türkiye’nin en büyük açık hava buz pisti UNIQ Winter Tales ile yepyeni maceralar deneyimlemeye hazır olun

UNIQ İstanbul & Vega Ice işbirliğiyle hayata geçirilen, bin 200 m²’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük açık hava buz pisti olan UNIQ Winter Tales; klasik aktivitelerden sıkılanların imdadına yetişiyor. Ailesi ve sevdikleriyle farklı deneyimler yaşamak isteyen herkes bu kış soluğu UNIQ Winter Tales’te alacak.

İçinde sentetik barındırmayan özel teknolojili pisti, profesyonel ekibi ve antrenörleriyle kışı daha da sevmenizi sağlayan UNIQ Winter Tales, ağaçlarla çevrelenmiş doğal atmosferiyle ziyaretçilerini günlük hayatın monotonluğundan uzaklaştırıyor. Tutkuyla bağlanacağınız buz pateni deneyimi kış boyunca en favori aktivitelerden biri olacak. Ruhunuzu stresten arındırıp enerjinizi yükselten buz pateni ile vücut koordinasyonunuz da gelişecek.

Müzik ve dansın zarif dokunuşlarıyla hayatınıza hareket katacak olanaklar sunan UNIQ Winter Tales, uygun fiyatlarıyla her yaş grubu için eşsiz bir deneyim sunuyor. Pist kış ayları boyunca haftanın her günü 10.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Mar
20
Sal
East West Flight @ UNIQ Hall
Mar 20 @ 20:30 – 22:00
East West Flight @ UNIQ Hall

‘East West Flight’ rüzgarı başlıyor.

Dünyaca ünlü kemança üstadı Imamyar Hasanov, oda orkestrası ile 20 Mart’ta UNIQ Hall’de hafızalara kazınacak bir konser için yeniden Türkiye’ye geliyor.

İstanbul’un en önemli kültür sanat merkezlerinden UNIQ İstanbul, Mart ayında unutulmaz bir konsere ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü kemança üstadı Imamyar Hasanov oda orkestrası ile birlikte 20 Mart’ta UNIQ Hall sahnesinde meraklılarıyla buluşacak.

Imamyar Hasanov’un bu çok özel performansına perküsyonda Mısırlı Ahmet, gitarda Cenk Erdoğan ve bas gitarda Murat Cobur’un yer aldığı oda orkestrasının yanında Sattas Grubu’nun solisti Orçun Sünear farklı yorumlarıyla eşlik edecek.

Mar
23
Cum
İstila @ Glass Room
Mar 23 @ 20:30 – 22:00
İstila @ Glass Room

2017’nin en iyi oyunu seçilen İstila!, 15 Şubat’ta Glass Room, Uniq İstanbul’da sizlerle buluşuyor. 

“Bizim tam olarak anlamadığımız şey… Neden Abulkasem?”

Belki ben Abulkasem? Belki sen Abulkasem?
Oyun sözcük, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. Kimlik, ırk ve dille ilgili en derin ön yargılarımıza saldırıyor. Zaman zaman ölümüne komik, zaman zaman rahatsız edici, zaman zaman dokunaklı bir şekilde, tehlikeli hale gelen kimlik algısını paramparça edip bizi kendi kültürel kimliğimizle yüzleşmeye zorluyor.

Kimlik, ırk ve dil! Kendimize en çok sorduğumuz, sormaya devam edeceğimiz kavramlar, kanlı canlı bir şekilde karşımızda. Bir düşünce bulutu olarak başlayıp zekice kurulmuş bir saçmalık, oradan da karşı koyamayacağımız ölümüne ciddi bir mesele.

Ödüller:
* Hürriyet Kitap Sanat | Yılın Oyunu
* Obie Ödülleri | Yılın Oyunyazanı Ödülü | Jonas Hassen Khemiri
* Sadri Alışık – Yrd. Kadın Oyuncu | Seda Türkmen

Adaylıklar:
* Afife Ödülleri | Yılın Genç Yeteneği | Efe Tunçer
* Sadri Alışık Ödülleri | Yrd. Rolde Yılın Erkek Oyuncusu | Hakan Kurtaş

Oyunyazan: Jonas Hassen Khemiri
Çeviren – Yöneten: Sami Berat Marçalı
Dramaturg: Dilek Tora
Dekor Tasarımı: Jesse Gagliardi
Işık Tasarımı: Alev Topal
Kostüm Tasarımı: Hilal Polat
Koreografi: Gizem Erdem
İllüstrasyon: Dilan Sarıoğlu
Fotoğraf – Teaser: Çağla Çağlar
Oynayanlar: Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer, Seda Türkmen

Süre 80′

Mar
26
Pts
ACE of M.I.C.E. Etkinlik ve Toplantı Ödülleri @ UNIQ Hall
Mar 26 @ 19:00 – 23:45
ACE of M.I.C.E.  Etkinlik ve Toplantı Ödülleri @ UNIQ Hall

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan ACE of M.I.C.E. Awards, UNIQ Hall’de MICE sektörünü tüm renkleriyle yeniden bir araya getirecek!

ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri;  etkinlik ve toplantı faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, M.I.C.E. sektörünü ve sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk etkinlik ve toplantı sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen ilk ve tek organizasyondur.

Organizasyonun amacı; ödül kazananların başarısını vurgulamak, MICE sektöründe faaliyet gösteren firmaların gelişip ilerlemesine katkı sağlamak, onları motive ederek başarılarını belgelendirmek, onurlandırmak ve ödüllendirmektir.

Beş yıldır başarıyla yürütülen ACE of M.I.C.E. Awards, 26 Mart 2018’de altıncısı gerçekleşecek olan görkemli ödül töreni ve after party, sektör paydaşları arasında önemli bir network imkanı sağlamaktadır. Sektör paydaşlarının şıklık yarışına girdiği ve Oscar tadında bir organizasyon olan ACE of M.I.C.E. Awards, global MICE endüstrisinin en büyük ödül törenidir.

ACE of M.I.C.E. Awards ile ilgili ayrıntılı bilgiye etkinlik web sitesinden ulaşabilirsiniz: http://miceodulleri.com

Program:

  • 00 – 20.00 Kırmızı halı seremonisi, kokteyl-prolonge
  • 00 – 21.30 Ödül Töreni
  • 30 – 24.00 After Parti

Önemli Notlar:

  • Dress Code –  Black Tie
  • Ücretli vale hizmeti mevcuttur / 20 tl
  • Ücretsiz vestiyer hizmeti mevcuttur

 

LCV*: 0 216 465 95 56 no’lu telefona katılım durumunun bildirilmesi gerekmektedir.

*Güvenlik ve üst düzey katılım nedeniyle LCV yapmayan kişiler tören alanına giriş yapamayacaktır.

Ödül organizasyonuyla ilgili gelişmeleri an be an takip edebilmek için “ace of mice” uygulamasını indirebilirsiniz:

KATEGORİLER:

ETKİNLİKLER

En İyi Etkinlik

En İyi Uyarlama Etkinlik

En İyi Lansman Etkinliği

En İyi Spor Etkinliği

En İyi Gerilla Etkinliği

En İyi AVM Etkinliği

En İyi Incentive Etkinliği

En İyi Festival

En İyi Belediye Festivali

En İyi Konser

En İyi Roadshow

 

ETKİNLİK / TOPLANTI YÖNETİM FİRMALARI

En İyi Etkinlik / Toplantı Yönetimi Firması

En İyi Çıkış Yapan Etkinlik / Toplantı Yönetimi Firması

En İyi Incentive Firması

 

SERVİS SAĞLAYICILAR VE PROJE UYGULAMALARI

En İyi Sahne Tasarımı

En İyi Etkinlik Prodüksiyonu

En İyi Etkinlik Teknolojisi

 

EN İYİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

 

  1. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2018 En İyi Stant Ödülü

ACE of M.I.C.E. Awards’la ilgili sosyal medya gönderilerinizi #ACEofMICE2018 hastagiyle yapabilir, aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Web: http://miceodulleri.com/
Instagram: https://www.instagram.com/aceofmice/
Facebook: www.facebook.com/ACEofMICE/
Linkedin: www.linkedin.com/company/ace-of-m-i-c-e-exhibition
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCwOGju9iSoBXmT_1MfRhOdQ
Twitter: https://twitter.com/AMEISTANBUL

 

Mar
27
Sal
Bir Yaz Gecesi Rüyası @ UNIQ Hall
Mar 27 @ 20:30 – 22:45
Bir Yaz Gecesi Rüyası @ UNIQ Hall

Aleksandar Popovski’nin yönettiği Bir Yaz Gecesi Rüyası tiyatro oyunu, 30 Ocak’ta Uniq Hall’da…

Aşk ve rüyalar üzerine yazılmış en muhteşem komedi. Danslı, müzikli görsel bir şölen. Ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın’dan,  dünyaca ünlü yönetmen Aleksandar Popovski’nin bu  Shakespeare yorumunu mutlaka izleyin.

Kırmızı Orman’ın derinliklerinde buluşmak üzere.

Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Özdemir Nutku
Yöneten: Aleksandar Popovski
Yapımcı: Arda Aydın – Biraderler Yapım
Yardımcı Uygulayıcı Yapımcı: Oğuzalp Kutlu
Sahne Ve Işık Tasarımı: Sven Jonke
Kostüm: Jelena Prokovic
Müzik:Kiril Dzajkovski
Asistan:Nejat Yıldız
Oyuncular
Sezai Aydın, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Arda Aydın, Özgün Akaçca, Pınar Tuncegil, İlham Erdoğan, Ali Bal, Sena Yıldız, Canberk Gültekin, Ayşen Baransel, Sertan Müsellim, Furkan Öncü, Anıl Altınöz, Mustafa Polat, Gürkan Başbuğ, Şaziye Özlem Turan, Dilek Ünal, Süleyman Demirkol

Mar
31
Cts
Sertab’ın Müzikali @ UNIQ Hall
Mar 31 @ 20:30 – 22:00
Sertab’ın Müzikali @ UNIQ Hall

Sertab Erener, Sertab’ın Müzikali ile şarkılarının hikayelerini sesi ve dansları ile anlatıyor.

120 dakika konser, gösteri ve ötesi…

Sertab Erener bu yıl sanat hayatında 25.yılını kutluyor.

Sertab’ın Müzikali ile şarkılarının hikayelerini sesi ve dansları ile anlatıyor. Şov içinde son albümü Kırık Kalpler’in yanı sıra 25 yıldır dillerden düşmeyen Mecbursun, Kumsalda ve Zor Kadın gibi hitleri de yer alacak. 120 dakika sürecek şov, sanatseverler için müzikal tadında konserden çok gösteri kıvamında olacak.