May
10
Per
Expo Miro Litografi ve Gravür @ UNIQ Müze
May 10 – Ara 2 all-day
Expo Miro Litografi ve Gravür @ UNIQ Müze
Saatlerimiz
Pazartesi : 12:00 – 18:00
Salı, Çarşamba, Perşembe : 10:00 – 18:00
Cuma, Cumartesi : 10:00 – 19:00
Pazar : 10:00 – 18:00

 

Sürrealist İspanyol sanatçı Joan Miro litografi ve gravür eserleri; Picasso&Miro arkadaşlığı eserler, fotoğraflar ve mektuplar

May
28
Pts
Martı @ UNIQ Hall
May 28 @ 20:30 – 21:30
Martı @ UNIQ Hall

Serdar Biliş’in yönettiği Martı tiyatro oyunu, Uniq Hall’de tüm tiyatroseverleri bekliyor.

Pürtelaş Tiyatro
Yazan: Anton Çehov
Türkçe Versiyon: Sami Özbudak
Yöneten: Serdar Biliş
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş
Müzik: Çiğdem Erken
Koreografi: Tuğçe Tuna
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Video: Ezgi Kaplan
Ses Eğitimi: Susan Main
Kast: Banu Kuruoğlu
Oynayanlar: Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı, Cem Cücenoğlu

“Hayata, aşka, sanata ve bizzat kendilerine dair bir arayışın içinde durmaksızın debeleniyor “Çehov insanları”… Bir Çehov klasiği ve tiyatro sahnelerinin ölümsüz metni Martı, Serdar Biliş’in güncel yorumuyla karşımızda. Oyun karakterleri, aradan geçen 120 yılı aşkın tarihe rağmen, günümüzün “arada kalmış, bir türlü harekete geçemeyen” insanıyla aynı dili konuşuyorlar. Serdar Biliş’in yönetiminde, yapıtın absürd tadını da es geçmeyen bir Martı izleyecek; insan ruhunu en derinlerine kadar görmekte mahir olan Çehov’a da bugünden bir selam yollayacağız.”

Yaklaşık 100’ sürer; ara yoktur.

Haz
2
Cts
Yaratıcı Çocuk Festivali @ UNIQ İstanbul
Haz 2 – Tem 3 all-day
Yaratıcı Çocuk Festivali @ UNIQ İstanbul

‘’Türkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk çocuk kültür&sanat festivali olan Yaratıcı Çocuk Festivali, birbirinden değerli atölyeler, söyleşiler, gösteriler ve konserlerin olduğu dopdolu bir programla 2-3 Haziran tarihlerinde Uniq İstanbul’da çocuklara ve siz ebeveynlerine ilham vermeye hazırlanıyor.

Sanattan kodlamaya, kimyadan enerji verimliliğine, tasarımdan renklerin büyülü dünyasına uzanan zengin içerikli Yaratıcı Çocuk Festivali, çocuklara üretken ve deneyim odaklı bir keşif ortamı sunacak. Festivalimiz  Ahmet Güneştekin, Ceyda Düvenci, Dr. Özgür Bolat, Prof Dr. Doğan Cüceloğlu, Sunay Akın ve Şermin Yaşar’ın birbirinden kıymetli söyleşilerine ev sahipliği yapacak.

Haz
5
Sal
Chromas Retrokoro @ UNIQ Hall
Haz 5 @ 20:30 – 22:00
Chromas Retrokoro @ UNIQ Hall

Nostaljik Türkçe şarkıları acapella yorumlarıyla seslendirecek Chromas herkesi bu çok özel gecede geçmişe dönmeye davet ediyor. 

30 kişilik Chromas ekibi retro severleri koreografi, ışık şovları, oyuncu Binnur Kaya, Özgür Çevik ve sürpriz sanatçılar eşliğinde unutulmayacak bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tanju Okan, Tarkan, Nil Burak, Füsun Önal, Nilüfer gibi efsanevi isimlerin şarkılarını acapella yorumlayarak çok özel bir gösteri sunacak koro izleyiciyle beraber şarkı söyleme deneyimini yaşayacağı için çok heyecanlı!

Uniq Hall’de 1200 kişilik retro koro deneyimini kaçırmayın! #retrokorogeliyor!

Chromas Hakkında 
Çok sesli müziğin en güzel örneklerini seslendirmek üzere bir araya gelen Chromas 2015 yılında  şef Başak Doğan tarafından kuruldu. Renkler anlamına gelen Chromas ismi, çok sesliliği ve tıpkı ekipleri gibi çok renkliliği simgeliyor. Koro; müzikle profesyonel düzeyde ilgilenen öğrenciler ve farklı meslek gruplarına mensup bireylerden oluşuyor.   2016’da Fransa’da, 2017’de İspanya’da pek çok konser vererek ülkemizi en iyi şekilde temsil eden koro, her performansında dakikalarca ayakta alkışlandı. Chromas; 66 yıldır düzenlenen Choralies Koro Festivali’ne ve 30 yıldır düzenlenen Dünya Koro Sempozyumu’na Türkiye’den kabul alan ve bu platformlarda konserler veren ilk koro olma özelliği taşıyor.    Geçen sene yolları Binnur Kaya ile kesişen koro, Kaya ile müziğin iyileştirici gücü etrafında birleşti ve Türkiye’ye Müzik Renklendirir diyerek çok sesli ve çok renkli bir müzik şöleni sunma hedefiyle pek çok konser vererek dinleyici ile buluştu. Biletleri saatler içerisinde tükenen konserlerde ortaya çıkan büyülü ve pozitif atmosfer hem koroyu hem de seyirciyi çok iyi etkiledi. Ortaklıklarını bu sene de sürdüren Chromas ve Binnur Kaya müziği renklendirmeye ve insanları mutlu etmeye devam ediyor.

Dinle!
Chromas, Dinle! Konserleri repertuvarını oluştururken; dil ve tür ayırt etmeden, farklı kültürlerden ve çok çeşitli ritmik yapılara sahip müziklere yöneldi. Koro; kalabalık bir ekip olarak bir arada var olabilmenin sırrının ‘’birbirini dinlemek’’ten geçtiğinin altını çiziyor. Dünya üzerinde uyum içerisinde yaşamanın, güzel bir müzik oluşturmakla benzer disiplinler olduğuna inanan koro; anda var olabilmek, birbirini desteklemek, dinlemek, saygı göstermek, uyumlu olmak ve beraber gelişmek gibi ilkeler üzerinden hareket ederek müzik yapıyor.  Dinle! teması çerçevesinde gerçekleştirecekleri performanslarının temel müzikal öğesi olan ‘ritmik koro’ ekolünü Türkiye’de uygulayan ilk şef Başak Doğan; Danimarka Kraliyet Konservatuvarı’ndaki çalışmalarını da bu ekol üzerinden yürütüyor.

Ritmik Koro temelinde; bireyin her anda varolması, kendini ve çevresini dinlemesi, ritmin içindeki her birime yoğunlaşması ve içinde var olduğu müziği ve topluluğu derinleştirmesi üzerine bir disiplin. Başak Doğan ‘’Intelligent Choir’’ ve ‘’Ritmik Koro’’ ekollerini Chromas Koro üzerinde uygulayarak yapılan müziğin her bir anını iyileştirmek ve derinleştirmek hedefiyle hareket ediyor.

Haz
27
Çar
Melody Gardot @ UNIQ Açıkhava Sahnesi
Haz 27 @ 21:00 – 22:30
Melody Gardot @ UNIQ Açıkhava Sahnesi

25. İstanbul Caz Festivali’yle yaz geliyor.

Melody Gardot için, müzik yapmak, boş bir tuvale renklerini savuran Jackson Pollock’un cesaretine sahip olmak demek. Yıllar önce başından geçen ağır trafik kazası sonrasında, kendi şarkılarını yazmaya başlayarak, bu şarkılarla hayata tutunan Melody Gardot, aynı zamanda müziğin iyileştirici gücüne de sonsuz inanıyor. Aradan geçen 13 yıl içinde yayınladığı, dünya çapında büyük başarılar kazanan albümleriyle kendi kitlesini yaratması da bu inancın belki de en güzel sonucu. Melody Gardot’nun sahnesi, kategorilere sığmayan deneysel müziği, derinlerden kendini hissettiren Philadelphia yansımaları, etkileyici vokali ve açıklıkla paylaştığı sahici hikâyelerinin muhteşem bir kombinasyonu. İlk kez 2009 yılında İstanbul Caz Festivali’nde ağırladığımız sanatçıyı İstanbullu izleyicinin karşısına tekrar çıkaracak olmanın mutluluğu ve heyecanı ise bize düşüyor.

“Melody Gardot’nun karizması, duyuları kategorilere sığmadan sarmalayan derinlikli müziği, derinlerden kendini hissettiren Philadelphia yansımaları, etkileyici vokali ve açıklıkla paylaştığı sahici hikayelerinin muhteşem bir kombinasyonu. İlk kez 2009 yılında İstanbul Caz Festivali’nde ağırladığımız sanatçıyı İstanbullu izleyicinin karşısına tekrar çıkaracak olmanın mutluluğu ve heyecanı ise bize düşüyor.”

*Biletinizin barkodunu KonserV aplikasyonu ile okutup puan kazanmayı unutmayın.

Tem
4
Çar
Alt – J @ Volkswagen Arena
Tem 4 @ 21:00 – 22:00
Alt - J @ Volkswagen Arena

İngiliz rock grubu alt-J, 4 Temmuz Çarşamba günü Volkswagen Arena’ya konuk oluyor. Müzik kariyerlerine “GarageBand” ismiyle bir üniversite grubu olarak başlayan grup, 2012 yılında çıkardıkları “An Awesome Wave” albümleriyle Britanya’nın en prestijli müzik ödülü Mercury’yi kazandı. İkinci albümleri “This Is All Yours” ile 57. Grammy Ödüllerinde En iyi Alternatif Albüm ödülü için aday gösterilen ekip, uzun bir aradan sonra İstanbul’a yeniden geliyor. Son albümleri “Relaxer” turnesi kapsamında, Volkswagen Arena’da ağırlayacağımız alt-J’nin performansına birlikte ortak olalım.

Tem
6
Cum
Kurt Elling Quintet @ UNIQ Hall
Tem 6 @ 19:30 – 21:00
Kurt Elling Quintet @ UNIQ Hall

25. İstanbul Caz Festivali’yle yaz geliyor.

“Grammy ödülü sahibi olmasının yanı sıra, 12 kez aday olarak Grammy tarihine adını defalarca yazdıran, günümüzün en şiirsel ve dinamik caz vokallerinden Kurt Elling’in yükseklerde gezinmeyi seven sesi ve iddialı şarkı sözleri bu gecede festival sahnesini Marquis Hill’in trompeti eşliğinde taçlandıracak. Louis Armstrong, Jelly Roll Morton ve King Oliver’ın başkahramanları olduğu Chicago cazını modernize eden başarılı müzisyenler listesine hiç tereddüt etmeden eklediğimiz Marquis Hill, 2014’ten bu yana kariyerine New York’ta devam ediyor. Orada solo projelerine odaklandığı gibi, caz dünyasının görkemli isimlerinden Marcus Miller ve Joe Lovano ile aynı sahneyi paylaştığı gecelere imza atarak New York sahnesini hareketlendiriyor. Sahne birlikteliklerini uzun yıllardır cazın pek çok önemli sahnesinde sürdüren Kurt Elling ve Marquis Hill’in İstanbul’daki bu ilk buluşmasında siz de yerinizi alın.”

Kurt Elling: Vokal
Stuart Mindeman: Piyano, org
Clark Sommers: Bas
John McLean: Gitar
Adonis Rose: Davul

*Biletinizin barkodunu KonserV aplikasyonu ile okutup puan kazanmayı unutmayın.

R + R = Now @ UNIQ Açıkhava Sahnesi
Tem 6 @ 22:00 – 23:45
R + R = Now @ UNIQ Açıkhava Sahnesi

25. İstanbul Caz Festivali’yle yaz geliyor.

“Robert Glasper için, yaşadığı zamanı üretimine yansıtabilmek müzik yapmanın altın kuralı. En büyük ilham kaynağı Miles Davis’in çığır açıcı bakış açısıyla caza kendi ruhunu katan piyano virtüözü, 90’larda alevlenen neo-soul hareketinin yeteneğiyle baş döndüren isimlerindendi. İlk albümünden bu yana Blue Note çatısı altında imza attığı birbirinden başarılı albümlerle üç Grammy ödülünün sahibi oldu. Bugün hip hop ve R&B’ye yüksek dozda caz aşılamaya devam ediyor ve yeni grubu R+R=Now Project ile kendisi gibi farklı türleri aynı potada eritmekten haz duyan müzisyen arkadaşları, multi-enstrümantalist Taylor McFerrin, bas gitarist Derrick Hodge, caz trompetçisi Christian Scott ve Kendrick Lamar’ın zirveyi yakalayan parçalarının arkasındaki isim Terrace Martin’i buluşturuyor. Henüz geçtiğimiz yıl kurulan, enerjisi her daim yüksek rakımda seyreden bu yıldızlar topluluğunun İstanbul’daki ilk performansı kaçmaz.”

Robert Glasper: Klavyeler, rhodes
Christian Scott a Tunde Adjuah: Trompet
Terrace Martin: Saksofon, vocoder, klavyeler
Taylor McFerrin: Klavyeler, elektronikler
Justin Tyson: Davul
Derrick Hodge: Bas

*Biletinizin barkodunu KonserV aplikasyonu ile okutup puan kazanmayı unutmayın.