Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Ayurveda Hayatınıza Dokunduğunda

5 Ocak @ 12:00 - 15:30

Ayurveda Hayatınıza Dokunduğunda

6 Ocak 2019, Uniq

 

Etkinlik Tanımı:

Güney Asya kaynaklı sağlıklı yaşam sistemi olan ve Yoga’nın kız kardeşi olarak tanınan Ayurveda, sağlıklı ve huzurlu bir var oluş için kişinin kendi metabolik ve fizyolojik yapısını, günün saatini ve mevsimleri dikkate alarak yaşamasını ve beslenmesini önerir. Metabolik yapıyı dengeler, sindirim sorunlarını iyileştirir ve enerji sisteminin doğal uyumunu açığa çıkararak şifa etkisi yaratır. Tam da bu sebeple Ayurveda, Yoga pratiğinin de bu bütüne uyumlu olarak tasarlanmasını ve gerçekleştirilmesini ister.

Atom Damalı, Ayurveda ile neden hayatını yeniden şekillendirdiğini paylaşacağı sohbetin, kitap satış ve imzasının ardından kendi payına düşen geliri, görme engelli çocukların okutulmasına katkı sağlamak üzere Nilüfer Damalı Vakfına bağışlayacak.

Ürün Kurtiç, kış dönemine özgü dengeleyici Ayurvdik Yoga ve Nefes pratiği seansından elde edeceği geliri, Hindistan’da dokunulmaz çocukların yaşam koşullarını ve eğitimlerini destekleyen Ramana’s Garden’a bağışlayacak.

YogaŞala, etkinlikten doğan gelirden kendisine düşen paydan Nilüfer Damalı Vakfına bağışta bulunacak.

Etkinlik Tarihi: 6 Ocak 2019

Atom Damalı ile Ayurveda sohbeti ve kitap imzası 12.00-13.30

Ürün Kurtiç ile Ayurvedik Yoga seansı: Kapha Dosha’yı Dengelemek 14.00-15.30

Etkinlik Yeri: Uniq, İstanbul

 

Atom Damalı

Sivas doğumlu olan Atom Damalı, TED Ankara Koleji, ODTÜ Makina Mühendisliği ve University of California’da eğitim görmüştür. İlk görevi ODTÜ’de öğretim üyeliğidir. Daha sonra kurduğu bir çok şirkette yöneticilik görevinden sonra, Bedrettin Dalan’ın belediye başkanlığı döneminde İSKİ genel müdürlüğü yapmıştır. İş hayatının yanında birçok okul, vakıf ve dernekte yöneticilik görevini yerine getirmektedir. Birçok konuda koleksiyonlar üzerinde araştırmalar ve yayınlar yapmış olup, uzun yıllardır ilgilendiği doğu felsefesi ve yoga çalışmalarına, Deepak Chopra Ayurveda eğitmenliği ile devam etmiştir. Son yıllarda kaleme aldığı Ayurveda konusunda 2 yayını vardır.

“Bana bundan 10 yıl önce Doğu Tıbbı ve yaklaşımı hakkında bir kitap yazacağımı söyleselerdi, gülerdim. Ben bir girişimci, mühendis ve araştırmacı olarak yaşamım boyunca, sorun çözdüm, proje yürüttüm, birçok şirketin ve sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini yaptım. Ancak son yıllarda sağlık konusunda yaşadığım birkaç tecrübe, Doğu Tıbbı’nın da çok ciddiye alınacak bir konu olduğunu gösterdi. Bunlardan biri de “Ayurveda”… Binlerce yıldır uygulanan Hint sağlık bilimi…”

Atom Damalı

Ürün Kurtiç (Yoga Uzmanı ve Ayurvedik Danışman)

Ürün, 1999 yılında yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle Ayurveda ile tanıştığında hayatını tümden değiştirecek bir yaşam yolculuğuna adım attığından habersizdi. Ayurvedik yaşam anlayışı sayesinde şifa bulan Ürün, 2003 yılında Londra’da uzun bir eğitim yolculuğuna başladı. Baş hocası Robert Svoboda ile tanıştıktan sonra, kendisinin de yönlendirmesiyle 2006 yılında Hindistan’a gitti ve bundan sonra her sene Hindistan ikinci evi oldu. Hocaları David Frawley ve Shambhavi ile eşsiz deneyimler edindi ve çalışmalarına Himalayalar’da devam etti.

Halen Dr. Svoboda, Dr. Lad, Dr. Frawley ve diğer uzmanlar ile bilgisini derinleştirmek için çalışmakta ve özellikle Yoga uygulayıcılarıyla atölyeler ve konsültasyonlar aracılığıyla bu eşsiz Yaşam Bilimi’ni paylaşmaktadır.

Yoga Seansının Teması: KAPHA DOSHA’YI DENGELEMEK 

“Ayurveda kış mevsiminde metabolizmayı ağırlaştıran Kapha etkisinin dengelenmesi için canlandırıcı Yoga ve Nefes pratiklerini önemle tavsiye eder.

“Enerjiyi yeniden hareketlendirmek üzerine kurulu bu seansta lenf sistemini temizleyecek ters duruşlar, derin karın gücünü ve sindirim sistemini canlandıracak nefes çalışmaları, göğüs kafesini özgürleştirecek geriye bükülmeleri akışkan bir ritim ile uygulayacağız.”

Her seviyede katılımcı için uygundur. Yoga matınızı getirmeyi unutmayın!

Ürün Kurtiç

Detaylar

Tarih:
5 Ocak
Saat:
12:00 - 15:30
Etkinlik Kategori:

Mekan

UNIQ İstanbul
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4
İstanbul, 34000 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0850 850 86 47
Website:
www.uniqistanbul.com