Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Beyaz Üzerine Beyaz

24 Kasım 2018 @ 18:30 - 19:45

22. İstanbul Tiyatro Festivali, 17 Kasım-4 Aralık tarihlerinde sizlerle buluşuyor.

Kunst / Werk & Platform 0090

Koreografi: Marc Vanrunxt
Oynayan: 
Bahar Temiz
Işık Tasarımı: 
Stefan Alleweireldt
Kostüm: 
Jean-Paul Lespagnard
Sahne Tasarımı:
 AnneMie Van Kerckhoven
Sanatsal Tavsiye: 
Marie-Anne Schotte

Beyaz Üzerine Beyaz, dansçı Bahar Temiz için koreograf Marc Vanrunxt’un tasarladığı bir dans performansı. İkilinin 2014’te İstanbul’da Platform 0090 tarafından düzenlenen bir atölye çalışmasında tanışması, bu başarılı projeyi de beraberinde getirmiş.

Bahar Temiz, Batı Avrupa dans sahnesiyle güçlü bağlantıları olan bir sanatçı. Ivana Müller ve Felix Mathias Ott gibi alanında yetkin isimlerle çalışan Temiz, Beyaz Üzerine Beyaz’da bütünüyle performatif bir deneyim sunuyor. Görsel sanatçı Anne-Mie Van Kerckhoven ve moda tasarımcısı Jean-Paul Lespagnard’ın katkısı ise bu deneyimi benzersiz kılıyor. Beyaz Üzerine Beyaz’da Vanrunxt’un performansa dayalı sanatsal bir deneyime adanmış koreografisi, Temiz’in dansıyla bütünleşiyor. İkilinin kısa ve etkili dokunuşu, kuşkusuz ki festival seyircisinin uzun süre hafızalarından silinmeyecek.

İstanbul Tiyatro Festivali ile uluslararası ve disiplinlerarası bir çalışma alanı olan Belçika merkezli Platform 0090 (www.0090.be) arasında uzun yıllara dayanan bir işbirliği bulunuyor. Bu yıl İstanbul Tiyatro Festivali ve Platform 0090, Türkiyeli sanatçıların katılımı ve Türkiye’ye dair konuların, temaların ve bağlamların etkisiyle yoğun bir biçimde Türkiye kültürünü çağrıştıran beş yapımı seyircilere sunuyor. Bu yapıtlar “Flaman Seçkisi” ortak paydası altında ve Flaman Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle seyirciyle buluşuyor.

Öğrenci Biletleri 10 TL
Yaklaşık 65’ sürer; ara yoktur.

Detaylar

Tarih:
24 Kasım 2018
Saat:
18:30 - 19:45
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

UNIQ Hall
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4
İstanbul, 34000 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0850 850 8647
Website:
www.uniqistanbul.com