When:
5 Haziran 2018 @ 21:15 – 22:45
2018-06-05T21:15:00+03:00
2018-06-05T22:45:00+03:00
Where:
UNIQ Hall
UNIQ İstanbul - Maslak
Chromas Retrokoro @ UNIQ Hall

Nostaljik Türkçe şarkıları acapella yorumlarıyla seslendirecek Chromas herkesi bu çok özel gecede geçmişe dönmeye davet ediyor. 

30 kişilik Chromas ekibi retro severleri koreografi, ışık şovları, oyuncu Binnur Kaya, Özgür Çevik ve sürpriz sanatçılar eşliğinde unutulmayacak bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tanju Okan, Tarkan, Nil Burak, Füsun Önal, Nilüfer gibi efsanevi isimlerin şarkılarını acapella yorumlayarak çok özel bir gösteri sunacak koro izleyiciyle beraber şarkı söyleme deneyimini yaşayacağı için çok heyecanlı!

Uniq Hall’de 1200 kişilik retro koro deneyimini kaçırmayın! #retrokorogeliyor!

Chromas Hakkında 
Çok sesli müziğin en güzel örneklerini seslendirmek üzere bir araya gelen Chromas 2015 yılında  şef Başak Doğan tarafından kuruldu. Renkler anlamına gelen Chromas ismi, çok sesliliği ve tıpkı ekipleri gibi çok renkliliği simgeliyor. Koro; müzikle profesyonel düzeyde ilgilenen öğrenciler ve farklı meslek gruplarına mensup bireylerden oluşuyor.   2016’da Fransa’da, 2017’de İspanya’da pek çok konser vererek ülkemizi en iyi şekilde temsil eden koro, her performansında dakikalarca ayakta alkışlandı. Chromas; 66 yıldır düzenlenen Choralies Koro Festivali’ne ve 30 yıldır düzenlenen Dünya Koro Sempozyumu’na Türkiye’den kabul alan ve bu platformlarda konserler veren ilk koro olma özelliği taşıyor.    Geçen sene yolları Binnur Kaya ile kesişen koro, Kaya ile müziğin iyileştirici gücü etrafında birleşti ve Türkiye’ye Müzik Renklendirir diyerek çok sesli ve çok renkli bir müzik şöleni sunma hedefiyle pek çok konser vererek dinleyici ile buluştu. Biletleri saatler içerisinde tükenen konserlerde ortaya çıkan büyülü ve pozitif atmosfer hem koroyu hem de seyirciyi çok iyi etkiledi. Ortaklıklarını bu sene de sürdüren Chromas ve Binnur Kaya müziği renklendirmeye ve insanları mutlu etmeye devam ediyor.

Dinle!
Chromas, Dinle! Konserleri repertuvarını oluştururken; dil ve tür ayırt etmeden, farklı kültürlerden ve çok çeşitli ritmik yapılara sahip müziklere yöneldi. Koro; kalabalık bir ekip olarak bir arada var olabilmenin sırrının ‘’birbirini dinlemek’’ten geçtiğinin altını çiziyor. Dünya üzerinde uyum içerisinde yaşamanın, güzel bir müzik oluşturmakla benzer disiplinler olduğuna inanan koro; anda var olabilmek, birbirini desteklemek, dinlemek, saygı göstermek, uyumlu olmak ve beraber gelişmek gibi ilkeler üzerinden hareket ederek müzik yapıyor.  Dinle! teması çerçevesinde gerçekleştirecekleri performanslarının temel müzikal öğesi olan ‘ritmik koro’ ekolünü Türkiye’de uygulayan ilk şef Başak Doğan; Danimarka Kraliyet Konservatuvarı’ndaki çalışmalarını da bu ekol üzerinden yürütüyor.

Ritmik Koro temelinde; bireyin her anda varolması, kendini ve çevresini dinlemesi, ritmin içindeki her birime yoğunlaşması ve içinde var olduğu müziği ve topluluğu derinleştirmesi üzerine bir disiplin. Başak Doğan ‘’Intelligent Choir’’ ve ‘’Ritmik Koro’’ ekollerini Chromas Koro üzerinde uygulayarak yapılan müziğin her bir anını iyileştirmek ve derinleştirmek hedefiyle hareket ediyor.