Yükleniyor Etkinlikler

İki Film Birden: Korku Gecesi

10 Ağustos 2017 @ 21:00
  • Bu event geçti

İKİ FİLM BİRDEN (KORKU GECESİ)

Suspiria

1977 | Korku | 92′ | İngilizce

Bale öğrencisi Suzy, prestijli bir bale okulunda eğitim alabilmek için Almanya’ya taşınır. Okula adımını atar atmaz garip olaylara tanık olan Suzy kısa sürede bunların bir tesadüf değil, birbiriyle bağlantılı olduğunu anlayacak ve karanlık bir gerçeğe doğru sürüklenecektir. Görsel bir şölen olan film aynı zamanda Goblin’in müzikleriyle seyirciyi mest edip kült film statüsünün hakkını veriyor. Film, restore edilmiş yeni kopyasından gösterilecek.

Suzy, a ballet student, moves to Germany to continue her studies in a prestigious ballet school. As soon as she steps foot into the school, Suzy will encounter strange events and figure out that they’re all connected, pushing her closer to the dark truth behind the school.  A visual spectacle, the movie also bewitches the audience with the music of Goblin, proving its well-earned cult status. A special restored copy of the original version will be shown.

 

 Yönetmen: Dario Argento

Oyuncular: Jessica Harper, Joan Bennett, Stefania Casini, Udo Kier

Ülke: İtalya

Yapım: Salvatore Argento, Claudio Argento

İthalat: Fabula Films

Web: http://www.imdb.com/title/tt0076786/?ref_=nv_sr_1

 

The Texas Chain Saw Massacre / Teksas Katliamı

1974 | Gerilim – Korku | 83′ | İngilizce

Sinema tarihine geçmiş bir klasik, 40. yıldönümü şerefine restore edilen yeni kopyasıyla karşınızda! TEKSAS KATLİAMI’nın 1974’te çekilen orijinal versiyonu, kan donduran gerçekçi sahneleriyle izleyenleri şoke etti ve büyük bir başarı yakaladı. Gerçek olaylara dayanan bu korku hikayesi, türünde birçok filme öncülük etti ve hala tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında gösteriliyor. Tobe Hooper’ın filmi, içlerinden birinin çocukluk evini ziyarete giden 5 gencin, insan yiyen bir ailenin eline düşmesiyle yaşadığı kabusu anlatıyor.

The Texas Chain Saw Massacre is on silver screen once again with its restored version made for the movie’s 40th anniversary! The original version, shot in 1974, turned into a big success and shocked the audience with its realistically gory scenes. Based on real events, the movie was a pioneer and is still considered one of the best horror movies of all time. This cult movie, tells the story of 5 young people who go on a visit to the childhood home of a friend and end up in a nightmare when they have to face a family of cannibals.

 

Yönetmen: Tobe Hooper

Oyuncular: Marilyn Burns, Allen Danziger, Paul A. Partain, William Vail

Ülke: A.B.D.

Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım

Yapım: Jay Parsley, Tobe Hooper

İthalat: Fabula Films

Web: http://www.imdb.com/title/tt0072271/?ref_=nv_sr_2

Detaylar

Tarih: 10 Ağustos 2017
Saat: 21:00
Etkinlik KategorileriÖne Çıkan, Populer, Sinema

Mekan

Adres: Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer
istanbul, 34450 Türkiye
Telefon: 02122860391

Organizatör

Organizatör: UNIQ İstanbul
Telefon: +90 (212) 286 03 91