Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Komik Tiyatro

17 Kasım 2018 @ 20:30 - 22:00
|Tekrarlayan Etkinlik (Hepsini görüntüle)

One event on 18 Kasım 2018 at 15:00

22. İstanbul Tiyatro Festivali, 17 Kasım-4 Aralık tarihlerinde sizlerle buluşuyor.

İtalyanca; Türkçe üstyazılı.
Oyun Sonrası: Yönetmen ve oyuncuların katılımı ile söyleşi (18 Kasım)
Öğrenci Biletleri 10 TL

Piccolo Teatre Di Milano – Teatro D’Europa 
Yazan: Carlo Goldoni
Uyarlayan ve Yöneten: Roberto Latini
Sahne Tasarımı: Marco Rossi
Kostüm Tasarımı: Gianluca Sbicca
Işık Tasarımı: Max Mugnai
Müzik ve Ses: Gianluca Misiti
Oynayanlar: Roberto Latini (Orazio) Elena Bucci (Placida / Rosaura / Beatrice) Marco Sgrosso (Tonino / Pantalone / Eleonora) Marco Manchisi (Lelio) Lucia Marinsalta (Vittoria / Colombina) Marco Vergani (Eugenio / Florindo) Savino Paparella (Anselmo / Brighella) Francesco Pennacchia (Petronio / Dottore)

İstanbul Tiyatro Festivali, Teatro Piccolo’yu sekiz yıl aradan sonra, Goldoni’nin Komik Tiyatro’sunun yeni yorumuyla ağırlamaktan gurur duyuyor. Teatro Piccolo’nun geçmişi ile Carlo Goldoni (1707–1793) ve oyunları arasında çok sıkı bir bağ var: 1947 yılında, Piccolo’nun açılış sezonunda, kurucusu ünlü yönetmen Giorgio Strehler, yine Goldoni’nin Avrupa tiyatrosunda bir efsane haline gelen oyunu İki Efendinin Uşağı’nı sahneledi. Sekiz yıl önce Piccolo, İstanbul Tiyatro Festivali’ne Goldoni’nin bir başka eseri olan, Toni Servillo’nun sahnelediği ve canlandırdığı, üç yıl süren dünya turnesi boyunca kapalı gişe oynayan Tatil Üçlemesi ile konuk olmuştu. Piccolo, bu kez de Goldoni’nin commedia dell’arte tiplemelerinin ve maskelerinin ötesine geçerek özgün karakterler yarattığı Komik Tiyatro adlı oyununu sunuyor. Klasikleri güncel bir bakışla ele alan yönetmen Roberto Latini, doğrudan oyunun özüne iniyor. Oyuncularıyla “birlikte” ve onların “üzerinde” çalışan yönetmen, İtalyan tiyatrosunun yakın geçmişine bakarak bu geçmişin mirasına sadık kalırken, Avrupa’da tiyatronun gekeceğini de tahayyül ediyor.

Bu gösteri, “İtalya, Kültür ve Akdeniz” projesi kapsamında, İtalyan Başkonsolosluğu ve İtalyan Kültür Merkezi ile işbirliği içinde, İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. 
Ara dahil yaklaşık 150’ sürer.

Etkinlik Bileti

Detaylar

Tarih:
17 Kasım 2018
Saat:
20:30 - 22:00
Etkinlik Kategori:
,

Mekan

UNIQ Hall
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4
İstanbul, 34000 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0850 850 8647
Website:
www.uniqistanbul.com