Lıkır’ın Doğum Günü

“Lıkır’ın Doğum Günü” Maxımum Unıq Lounge’da!

Wise Akademi“Lıkır’ın Doğum Günü” oyunu, ardından Tiyatrodan Ebeveynliğe: Oyun Temalı Ebeveyn-Çocuk Atölyesi – Maximum Uniq Lounge’da…

Tiyatro: 12:00

Atölye: 13:00

Sadece bir tiyatro oyunu değil! Çocukların psikososyal gelişim evreleri gözetilerek yazılan oyunlar ve tamamlayıcı oyun sonrası atölyeler ile bir psikoeğitim serisi…Dünyada ilk kez 2017 yılında Wise Akademi tarafından geliştirilen çift dilli tiyatro oyunlar ve uzman psikologlar tarafından yürütülen ebeveyn ve çocukların birlikte hayallerini keşfedecekleri oyun sonrası atölyeler ile yepyeni bir yaklaşım sahneye taşınıyor.

* Atölyeye sadece Tiyatro+Atölye kategorisinden bilet alan misafirler katılabiliyor.

Çift dilli tiyatro oyunu nedir?

Tiyatro oyunları hem çocuklar hem de ebeveynlere hitap etmektedir. Ebeveyn ve çocukların birlikte izlediği oyunlarda çocuklar kendini tanıyabilme, yeteneklerini geliştirebilme, bireysel hedeflerini belirleyebilme hususlarında gelişimlerine katkı sağlayacak mesajlar almaktadır. Yetişkinler ise oyunları izlerken sağlıklı ebeveynlik yaklaşımlarına dair farkındalıklarını geliştirmektedir.

Tiyatro oyunları Akademik Danışma Kurulu* onaylıdır.Lıkır’ın Doğum Günü’nde çocuklar ve aileleri oyunun, sorgulamanın ve hayal kurmanın gücünü keşfediyor. Çocuklar, birer küçük profesörler olarak neleri merak eder? Çocuğun dünyasının içerisinde ebeveynler nasıl yer alır? Ebeveynler hem merak duygusunu teşvik etmeyi hem de sınır koymayı aynı anda nasıl yapabilirler? Oyunda, kelebek olmak istemeyen, sürekli oyundan oyuna koşan küçük tırtıl Lıkır’ ın hikayesi anlatılıyor.Lıkır’ın anne ve babası, onun doğum gününde bir oyun kurgulayarak onu büyümeye motive ediyor, hep birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkıyorlar. Oyun, ebeveynliğin anne ve babanın çocuğun ihtiyaçlarını birlikte üstlendiği, çocukla empati kurarak ama hiçbir zaman mükemmelliği hedeflemeden, kendi ihtiyaçlarını feda etmeden olması gereken bir durum olduğunu ortaya koyuyor.

Çocuklar Ne Öğrenecek?Bağımsız ve Özgüvenli Bir Birey OlmakHayal EtmekYaratıcı OlmakMeraklı ve Sorgulayıcı OlmakHata Yapmaktan KorkmamakHedefleri İçin ÇabalamakSınır ve Kural TanımakArzu ve İstekleri Kontrol Etmek

Ebeveynler Ne Öğrenecek?Koşulsuz SevgiBirey KabulüYaş ve Becerilere Uygun Beklentilere GirmekAşırı Koruyuculuktan KaçınmakAkranlarıyla Kıyaslama Yapmaktan KaçınmakKeşfe İzin VermekYaratıcılığı Teşvik EtmekDuygu RehberliğiAşırı İzin Verici Olmaktan KaçınmakSınır ve Kural KoymakTutarlı Olmak

Süre: 45 dakika

Yaş Sınırı: 3-10 yaş

Yazar: Volkan ÇıkıntoğluYönetmen: Hüseyin Urcan

Oyuncular: Can Çelik, Ertül Erdan, Cem Burçin Bengisu

TİYATRODAN EBEVEYNLİĞE: OYUN SONRASI EBEVEYN – ÇOCUK ATÖLYESİ

Kelebek dışında neredeyse her hayvanı olmak isteyen tırtıl Lıkır’ın hikayesini izledikten sonra acaba çocuklar ve ebeveynler hayvanlar dünyasının hangi üyesi olmak isterdi? 

“Lıkır’ın Doğum Günü” tiyatro oyununun ardından ebeveyn ve çocukların birlikte merak kanallarını açacakları atölyede sanat çalışmaları temelli eğlenceli aktiviteler yapılıyor. Çocuklar ve ebeveynlerle yapılan bu atölyede, aile üyeleri kendi kişilik özelliklerini ve birbirlerini daha derinden tanımalarını sağlayan etkinlikler yapıyor. Ebeveynler ve çocuklar birlikte çalışarak aralarındaki empati ve iletişimi güçlendiriyor, birbirlerine ifade alanı yaratıyorlar. Aynı zamanda çocuğun bilişsel esneklik, düşünme ve yaratıcılık becerilerini destekleyici çalışmalar ortaya koyuyor. Bu sırada ebeveynlerle, çocuklarına rehberlik ederken kullanabilecekleri pedagojik yöntemler üzerinden pratikler de yapılacak.

* Atölye, Wise Akademi Uzman Psikologları tarafından yürütülmektedir.

Süre: 75 dakika

WISE AKADEMİ Hakkında:Wise Akademi; sanatın gücünü kullanarak, bireyin iyi olma halini erken çocukluktan itibaren gözeten önleyici ve koruyucu ruh sağlığı alanında hizmet veren bir kuruluştur. Tiyatro oyunlarımız ve atölye çalışmalarımız, psikoloji, sosyoloji, eğitim bilimleri, rehberlik ve tiyatro alanlarından uzman isimlerin bir araya geldiği Akademik Danışma Kurulu onaylıdır. Tiyatro ve atölye çalışmalarına ek olarak Ebeveyn-Çocuk Kitapları yayınlamakta, anne-baba okulu, psikoloji temelli gelişim eğitimleri düzenlemekte ve online psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi için www.wiseakademi.com adresi ziyaret edilebilir.

*Akademik Danışma Kurulu:• Gelişim Psikoloğu, Psikodramatist Prof. Dr. Gül ŞENDİL• Eğitim Bilimci, Prof. Dr. Mustafa ÖZCAN• Sosyolog, Dr. Çetin ÇELİK• Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzm., Azra HADZİBEGİC• Yetişkin ve Okul Öncesi Eğitmeni, Işık SABIRLI• Klinik Psikolog, İnanç SÜMBÜLOĞLU• Dramaturg, Oyun Yazarı, Volkan ÇIKINTOĞLU-

Atölyeye sadece Tiyatro+Atölye kategorisinden bilet alan misafirlerimiz katılabilir.-

Atölye etkinliği kapasiteyle sınırlıdır.- 4-9 yaş arası çocuklar ve ebeveynleri için uygundur.-

Çocuk ve yetişkin, tüm katılımcılar bilete tabidir.

Event Details

Biletler kısıtlı sayıdadır.

Birden fazla bilet satın alabilirsiniz.

Yer seçimi etkinlik tipine farklılık gösterebilir.

Genellikler etkinlik gişelerinde bilet satışı yapılmaktadır. Biletler kısıtlı sayıda bulunduğu için internet sitesinden online satın almanızı tavsiye ederiz.

Genellikle rezervasyon sistemli çalışmaktadır. İlgili etkinlik açıklamalarında rezervasyon numaralarına yer verilmektedir.

Etkinlikteki yer durumu müsait ise, satın alma işlemini yine aynı satış kanalı üzerinden yapabilirsiniz.

Çocuk etkinliklerinde genel olarak çocuklar bilete tabidir. Diğer etkinliklerde ise mekana ve etkinliğe göre farklılıklar gösterebilir ve etkinliğe giriş için yaş sınırı olabilir. En doğru bilgi için mekan veya etkinliğe göre arama yaparak mekan veya etkinlik sayfasını kontrol edebilirsiniz.

İnternet, çağrı merkezi, mobil uygulamalar ve satış noktaları aynı sistem üzerinden online bilet satışı yapmaktadır. Dolayısıyla, biletler tükendiğinde tüm satış kanallarında bilet bitmiş olur.

Maalesef rezervasyon opsiyonu bulunmamaktadır. Satış kanallarından yapacağınız işlemlerde direk bilet satın alma işlemi yapılmaktadır.

Yenikapı-Hacıosman metro istasyonundan inerek Windowsist çıkışından çıkınız. Metro istasyonunun karşısından 15 dakikada bir UNIQ İstanbul'a servislerimiz bulunmaktadır.

UNIQ İstanbul'da zengin kafe-restoranlar ve alışveriş mekanları bulunmaktadır.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Event Details