Fırst Robotıcs Competıtıon Bosphorus Regıonal

Etkinlik Hakkında

Bosphorus Regional

Dünyanın en prestijli robotik yarışması bu sezon Volkswagen Arena’da!

30 yıldır Amerika’da devam eden FIRST® Robotics Competition etkinliği, 2018 yılı itibariyle, öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak üzere Türkiye’de de Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenleniyor. Etkinliğin amacı; lise çağındaki gençlerin takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak, birlikte kazanmayı öğrenmesidir.

Dünya genelinde 30 ülkeden 3300 takımın katılacağı turnuvaya Türkiye’deki 19 ilden (Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Manisa, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ) 100’ün üzerinde yerli takım katılmaktadır.

Etkinliğe oluşan yoğun ilgi ve artan takım sayısı itibariyle İstanbul Regional’ın hemen ardından düzenlecek olan Bosphorus Regional’da Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, İsviçre, Kazakistan, Ukrayna ve Türkiye’den toplam 46 takım yer alacak.

Takımlar hem sosyal sorumluluk projeleriyle topluma fayda sağlıyor, hem de daha lisedeyken farklı çalışma alanlarını deneyimleyerek kariyer hedeflerini belirliyor. Robot performansı ve sosyal sorumluluk projeleriyle ön plana çıkan takımlar 20-23 Nisan tarihlerinde Houston’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Ücretsiz Aile Etkinliğine Davetlisiniz!

Etkinliğin tamamı sponsorlar ve gönüllüler tarafından yürütülüyor. Gönüllüler etkinlik planlamasından yönetimine kadar pek çok alanda faaliyetlerin gerçekleşmesi için destek verirken sponsorlar hem takımlara hem de etkinliğe yatırım yaparak geleceğin liderlerini destekliyor.

Üç gün boyunca bilimin, teknolojinin ve yaratıcılığın ön planda olacağı Türkiye bölgesel etkinliklerine katılım ücretsiz olup, geleceğe tanıklık etmek isteyen herkes etkinliğe davetlidir.

FIRST Tanıtım Videoları:

2021-22 Sezon teması ulaşım/taşımacılık, sezon tanıtım videosu:

Event Details

Biletler kısıtlı sayıdadır.

Birden fazla bilet satın alabilirsiniz.

Yer seçimi etkinlik tipine farklılık gösterebilir.

Genellikler etkinlik gişelerinde bilet satışı yapılmaktadır. Biletler kısıtlı sayıda bulunduğu için internet sitesinden online satın almanızı tavsiye ederiz.

Etkinlikteki yer durumu müsait ise, satın alma işlemini yine aynı satış kanalı üzerinden yapabilirsiniz.

Çocuk etkinliklerinde genel olarak çocuklar bilete tabidir. Diğer etkinliklerde ise mekana ve etkinliğe göre farklılıklar gösterebilir ve etkinliğe giriş için yaş sınırı olabilir. En doğru bilgi için mekan veya etkinliğe göre arama yaparak mekan veya etkinlik sayfasını kontrol edebilirsiniz.

İnternet, çağrı merkezi, mobil uygulamalar ve satış noktaları aynı sistem üzerinden online bilet satışı yapmaktadır. Dolayısıyla, biletler tükendiğinde tüm satış kanallarında bilet bitmiş olur.

Maalesef rezervasyon opsiyonu bulunmamaktadır. Satış kanallarından yapacağınız işlemlerde direk bilet satın alma işlemi yapılmaktadır.

Yenikapı-Hacıosman metro istasyonundan inerek Windowsist çıkışından çıkınız. Metro istasyonunun karşısından 15 dakikada bir UNIQ İstanbul'a servislerimiz bulunmaktadır.

UNIQ İstanbul'da zengin kafe-restoranlar ve alışveriş mekanları bulunmaktadır.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Event Details
Sponsors
Event Tags