UNIQ Galeri

UNIQ Galeri, mimar Deniz Biber ve mimar Kerim Kürkçü tarafından kurulmuş ve yönetilen bir sanatsal mekandır. Uniq Gallery’de programlı sergilerin yanı sıra, söyleşi ve panel gibi etkinlikler, çocuklar ve yetişkinlerle tasarımcıları buluşturan atölye çalışmaları da yapılıyor. Galerinin yüksek tavanlı ve tek hacimli geniş yapısı sayesinde sadece plastik sanatlara dair sergilere değil performans sanatları ve müzik dinletileri gibi etkinliklere de imkan sağlıyor.Sergiler, atölyeler, sanatçı ve tasarımcı konuşmalarına ev sahipliği yapacak Uniq Gallery, yoğun ve etkileşimli programıyla sanatın tüm alanları için bir mekan olmayı amaçlıyor. Sosyal sorumluluk projelerine de destek vermeyi amaç edinen galeri, üniversitelerle de ortak projeler geliştirmektedir.UNIQ Galeri, açıldığı günden bu yana Uniq Istanbul’un desteği ve komşumuz sanat galerinin de katılımıyla sanatı Maslak bölgesinde de temsil edilir kılmaya başladı. Gerçekleştirmeyi planladığı sergiler ve etkinliklerle ulusal ve uluslararası sanat camiasında saygın bir yere sahip olmayı hedefliyor. Bunun yanında Uluslararası sanat organizasyonlarında da genç sanatçılarımızın temsil edebileceği bir platform oluşturmayı da hedefliyor.

UNIQ Galeri bir galeri olmanın yanında UNIQ Space olarak da adlandırılan bir sanat mekanı olarak da işlevlendirildi. Böylece yapılacak etkinliklerle sanatı daha kapsamlı ve geniş ele alma ve paylaşma fırsatı bulunacak.

Galerinin hedeflerinden biri de burada sanatı ve tasarımı çocuklardan başlayarak toplumun her kesimine ulaşabilir kılmaktır.

Venue Details
Working Hours
 • Weekdays
  08:00 - 19:00
 • Saturday
  08:00 - 19:00
 • Sunday
  08:00 - 18:00
Photos
Venue Details
Working Hours
 • Weekdays
  08:00 - 19:00
 • Saturday
  08:00 - 19:00
 • Sunday
  08:00 - 18:00