GENEL BAKIŞ

UNIQ İstanbul,  KÜLTÜR, SANAT VE YAŞAM MERKEZİ

İstanbul’un yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul

Hayata dair tüm renkleri Maslak’a taşıyan UNIQ İstanbul,  kendini sürekli yenileyen kültür-sanat, eğlence ve iş dünyasını, doğa ile iç içe, ayrıcalıklı bir ortamda bir araya getiriyor.

TURKMALL yatırımı olarak hayat bulan UNIQ İstanbul, yeni nesil “yaşam merkezi” konseptiyle, kültür-sanat, kongre, eğlence ve iş dünyasını, şehrin en önemli finans ve ticaret merkezi olan Maslak’ta, doğanın kalbinde, yemyeşil bir dokunun içinde, tarihi köşklerle süslenmiş,  ayrıcalıklı bir ortamda sunuyor.

Adını,  İngilizce  “unique-eşsiz”  kelimesinden alan UNIQ İstanbul,  konser, tiyatro, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite ile İstanbul modern kent hayatının yeni merkezi.

Sign of the City’de 2015 yılı en iyi sosyo-kültürel projesi seçilmiş, Türkiye’nin en büyük kültür-sanat kompleksi olan UNIQ İstanbul;  1.156 seyirci kapasiteli, Yedi Sanatın Yeni Merkezi, UNIQ Hall; 5.800 seyirci kapasiteli, Avrupanın en iyi akustiğine sahip,  Volkswagen Arena,  ve 3.000 seyirci kapasiteli, ormanla çevrili UNIQ Açık Havasahnesi  ile ülkemizin ve dünyanın  starlarını ve birbirinden farklı etkinliklerini ağırlıyor.

Yeme-içme alanları ile mağazalardan oluşan 15.000 m²’lik  yaşam alanındaUNIQ İstanbul ziyaretçilerine, birbirinden farklı lezzetler, özel mutfaklar ve seçkin mağazaları ile yeni nesil bir yaşam deneyimi sözü veriyor.

Dünyada son trendleri takip eden tüm çevre dostu ve sürdürülebilir yapıların sahip olduğu LEED sertifikasına sahip UNIQ İstanbul, ekolojik mimari yaklaşımı ile, enerji verimliliği, kullanıcılarının yaşam konforu gibi konulara özellikle önem veriyor.

2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini alan, farklı eğitim-öğretim modeli ile girişimcilik, inovatif düşünce ve yaratıcılığı ön planda tutan, küresel ve yerel ölçekte katma değer yaratan bir üniversite olma yolunda ilerlemekte olan MEF Üniversitesi de 5 fakülte ve 2.000 öğrencisi ile Uniq İstanbul içerisindeki kampüsünde eğitim vermektedir.

ZİYARETÇİLERİMİZ UNIQ İstanbul’u NEDEN SEVİYOR?

80%Eğlence, Sosyal Yaşam
98%Yiyecek & İçecek
80%Alışveriş & İndirimler
100%Etkinlikler
84%Aile ile Haftasonu