Okean Elzy

Etkinlik Detayları

  • Pazar | 11 Haziran 2023
  • 21:00
  • Maximum Uniq Açıkhava
  • +90 212 352 22 33

Okean Elzy, İstanbul’da Ukrayna’ya destek için büyük bir konser verecek.

Ünlü Ukraynalı rock grubu “Help for Ukraine” turnesi kapsamında 11 Haziran 2023’te İstanbul’da Uniq Açıkhava’da sahne alacak.

Geliri savaştan etkilenen çocuklara, sağlık kurumlarına ve Ukrayna savunucularına yardım etmek için kullanılacak olan konserin biletleri satışta!

Ukraynalı en popüler rock gruplarından biri olan Okean Elzy’nin ünü anavatanlarının çok ötesine yayılmış durumda. Yaptığı müzikle dinleyenleri yakalamayı, birleştirmeyi başaran grup öze dokunan eşsiz soundu ve güçlü sözleriyle de dikkat çekiyor. Daha önce Polonya, Almanya, Kanada, ABD, İngiltere, Avustralya başta olmaz üzere birçok ülkede defalarca dinleyicilerin kalbini fetheden grup her konserini samimiyet ve sevgi dolu duygusal bir olaya çevirmeyi başarıyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından bu yana grubun lideri Svyatoslav Vakarchuk, Lviv Bölgesi’nin toprak savunmasına katıldı. Ünlü müzisyen, cephenin sıcak noktalarını, şehrin işgalden kurtulan bölgelerini ziyaret ederek, vatanını savunan insanları desteklemiş ve ihtiyaç sahiplerine gönüllü yardımda bulunmuştur. Sanatçı her fırsatta tren istasyonlarında ve sokaklarda şarkılar söyleyerek askerlere ve Ukrayna halkına yaratıcılığıyla ilham ve moral vermeye devam ediyor.

Grup ilk yardım konserini 24 Nisan’da Rusların Kiev’e yönelik füze saldırıları sırasında binlerce insan için sığınak haline gelen Kiev metrosunda verdi. “I will be good / İyi olacağım” adı verilen konserin teleton yayınına 22’den fazla ülkeden katılım gerçekleşti ve yayın sırasında toplanan 9 milyon Grivnalık yardım ile bombardıman sonucu yaralanan çocukların tedavi edildiği Mykolaiv ve Zaporozhye’deki hastanelere tıbbi ekipman satın alındı.

Svyatoslav Vakarchuk bu turnenin ana amacını şu şekilde anlatıyor;
“Turnemizden elde edilecek gelir bu korkunç savaşta acı çeken Ukraynalı çocukların ihtiyaçları için kullanılacak ve elbette turnemizin öncelikli hedefi bu çocuklar için fon yaratmak.

Ancak bir diğer amacımız daha var. Bugün Ukraynalıların sadece ülkeleri için savaşmadıklarını, aynı zamanda tüm Avrupa’nın ve dünyanın demokrasisi, özgürlüğü ve gelişimi için nöbet tuttuklarını tüm dünyaya hatırlatmak…”