Sergi Detayları

Dünyada özellikle çocukların ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği hazine, İstanbul UniqExpo’da, Ocak ayında tarih, gizem ve sanat severlerle buluştu.

Sergide, aralarında Tutankhamun’un mezar odasından çıkan som altın tabutları, altın ve değerli taşlardan yapılmış dünyaca ünlü cenaze maskesi, savaş arabası, silahları ve mobilyaları gibi günlük eşyaları arasından seçilmiş, paha biçilmez 400 eserin birebir replikaları yer alıyor.

Sergi İçeriği

Tutankhamun’un Hazineleri, İstanbul UNIQ Expo’da; zemin katta, 1.500 m²’lik prestijli bir konumda, Türkiye’nin en büyük sergilerinden biri olmaya adaydır. Sergi, Firavunun gizemli hikâyesini ve yaşam öyküsünü anlatırken aynı zamanda ziyaretçilere, Antik Mısır’ın anılarını yaşatmak amacıyla yeniden yaratılmış sahnelere yer verecektir.

Tutankhamun’un mezarı, duyguları harekete geçirecek günümüzün sürükleyici sanal gerçekliği ile ziyaretçilerinin beğenisine sunulacaktır. Bu sayede Tutankhamun’un yaşamına yakından tanıklık ederken bu gizemli yaşamı en ince ayrıntısına kadar gözlemleyebileceksiniz!

web

www.tut-sergisi.com

Uniq Expo

Hedefimiz; sanatı, kültürel etkinlikleri ve sergileri herkese ulaştırabilmektir. Uniq Expo, tüm sanatseverleri UNIQ İstanbul'da yer alan muhteşem sergi alanına davet ediyor..