Uniq Expo 2017’de yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul içinde Alper Eyüboğlu tarafından kurulmuştur.

Hedefimiz; sanatı, kültürel etkinlikleri ve sergileri herkese ulaştırabilmektir.

2017 Aralık ayında Leonardo Da Vinci: Dahi İstanbul’da sergisiyle açılan Uniq Expo, dünyanın en kapsamlı Da Vinci sergisinin Bruges/Belçika’dan sonra ilk ayağı oldu. Ziyaretçiler Da Vinci’nin hayattayken gerçekleştiremediği icatlarının maketlerini, anatomik çalışmalarını, çizimlerini, el yazmalarını, ünlü eserlerini, sanatçının zamanında yaşamış Albreht Dührer, Michelangelo gibi diğer ünlü sanatçıların orijinal eserlerini görerek, Da Vinci’nin çok yönlü dehasını keşfettiler.

Leonardo Da Vinci uzmanı Laure Fagnart 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Mona Lisa’nın Sırları söyleşisi yaptı.

2018 Mayıs ayında ikinci sergimiz Joan Miro Litografi sergisi dünyanın en büyük Miro grafik sanatı koleksiyonunu ziyaretçilere sundu. Sergide Miro’nun taşbaskı ağırlıklı 300 orijinal eseri ve Picasso’nun 20 orijinal eseri 1.500 m2de kronolojik bir sırayla küratörümüz Jean-Christophe Hubert tarafından düzenlendi. Sanatçının zaman içinde çizgisinin nasıl değiştiğini, hangi olay ve kişilerden etkilendiğini 1983 yılında ölümüne kadar yaptığı eserlerden takip edebilir. Sergide ayrıca Picasso ile yakın arkadaşlığı üzerine bir köşede Picasso’nun orijinal eserleri ve fotoğrafları sergilenmiştir.

2018 Ekim ayında İtalyan ressam Antonio Nunziante’nin 55 yağlı boya eseri “Penser l’image et peindre la pensée” (Antonio NUNZIANTE, resmi düşünmek ve düşünceyi resmetmek) sergisini Türkiye’ye getirdi. Sergi metafizik resmin bu önemli ressamının çalışmalarını sunacak. Bu sergide, seçilen tablolar Antonio Nunziante’nin çalışmalarını farklı yönlerini ortaya koyuyor. Serginin genel tasarımında, ziyaretçiler Antonio Nunziante’nin mükemmelliği saf güzellikte ve dengede bulduğunu keşfedecekler.

2019 Şubat ayında dünyanın sayılı dehâlarından biri kabul edilen Ortaçağ’ın en büyük mühendisi Cezeri’nin insanlık birikimine yaptığı katkıları görebileceğiniz bir sergi düzenlenecek. CEZERİ: Evrensel bilimin görkemli dehası, 13.yüzyılın büyük mühendisi.

Teknik Özellikler

 1. 1.500 m2 tek bir katta bölünebilir alan,
 2. Giriş ve çıkış aynı noktadan verebilme,
 3. 63 kişilik sinema ve dijital gösterim salonu,
 4. Üstten modüler sergi ve galeri aydınlatması için 1.000 adet spot,
 5. Tavandan perde asma aparatları,
 6. Uzaktan izlenebilir kamera sistemi,
 7. Harekete hassas alarm sistemi,
 8. Müzik ve ses sistemi,
 9. Havalandırma sistemi,
 10. Isıtma-soğutma sistemi,
 11. Girişte karşılama ve hediyelik eşya masası,
 12. Girişte 8mx4m arkadan aydınlatmalı büyük reklam panosu,
 13. 5 metre ve 3,5 metre arası değişen tavan yüksekliği

web

www.uniqexpo.com

Uniq Expo

Hedefimiz; sanatı, kültürel etkinlikleri ve sergileri herkese ulaştırabilmektir. Uniq Expo, tüm sanatseverleri UNIQ İstanbul'da yer alan muhteşem sergi alanına davet ediyor..